Jaunumi
„Eksperti „”uzduras” „Bitēm”.
Pirmdienas vakarā notika pagaidām šī turnīra lielākā sensācija. Savstarpējā spēlē tikās turnīra B grupas līderi „NPK Ekspert” ar B grupas pastarīšiem „Bitēm”.

Spēle iesākās ar „Ekspertu” uzbrukumiem, kuri netika pārvērsti vārtu guvumā, veiksmīgi darbojās „Bišu” vārtsargs U. Zupa. Pēc pirmajiem „Ekspertu” uzbrukumiem spēle pavēršas līdzīgākā gultnē un arī „Bites” tiek pie iespējas izdarīt metienus pa „Ekspertu” vārtiem.

Kaut gan spēlē „B” grupas līderu vienība, kuras sastāvā ir pieteiktas gandrīz divas maiņas ar augsta līmeņa pieaicinātiem sportistiem, pret grupas pastarīšiem, kur dažam spēlētājam hokeja prasmju slīpēšana ir pēdējo četru gadu hobijs, spēles gaita par to nemaz neliecina. Spēle norit ar mainīgām sekmēm un pirmie pie vārtu guvuma tiek „Ekspertu” komandas spēlētāji, spēles piektajā minūtē „Ekspertu” uzbrucējs J. Putāns pēc nevainojamas A. Gužaiša piespēles atklāj spēles rezultātu. „Eksperti” izvirzās vadībā spēlē, kas piedod spēlētājiem pārliecību par spēku samēru. Tomēr, spēles 11 minūtē, „Bites” parāda dzelonīti un komandas līderis un iedvesmotājs A. Bitenieks pēc A. Balcera piespēles izmanto skaitliskā vairākuma sniegtās iespējas un pārspēj līdz šim brīdim veiksmīgi spēlējošo „Ekspertu” vārtsargu V. Lozinski, izlīdzinot spēles rezultātu.

Otrais spēles periods iesākas ar abpusējiem uzbrukumiem, bet veiksmīgi spēlējošie komandu aizsargi un vārtsargi novēršu visus uzbrucēju centienus mainīt spēles gaitu. Tomēr perioda 4 minūtē „Bišu” spēlētāji savērpj piespēļu karuseli izjaucot līdzsvaroto „Ekspertu” aizsargu darbību un S. Vītols pēc O. Jurčenko piespēles pārspēj nevainojami spēlējošo „Ekspertu” vārtsargu V. Lozinski otro reizi. „Bites” pirmo reizi čempionāta laikā nonāk vadībā pret kādu no komandām.

Spēles gaita kļūst arvien nokaitētāka, sāk parādīties daži asumi, izpaužas nervozitāte un dažu spēlētāju nespēja apvaldīt emocijas, pārsvarā negatīvās, kas noved pie likumsakarīga incidenta. Attiecības, ne tikai ar vārdiem, bet arī ar darbiem skaidro „Ekspertu” spēlētājs R. Rubīns un „Bišu” spēlētājs E. Ābele. Rezultāts: R. Rubīnam sods 5 + 20 min. (noraidījums līdz spēles beigām), E. Ābelem paveicas vairāk, tiesneši nosūta uz pārdomu soliņa „atpūsties” 4 minūtes.

Spēles gaita pēc incidenta nemainās, „Ekspertu” spēlētāji aktīvi kombinē, rada bīstamus momentus, kurus veiksmīgi neitralizē lieliski spēlējošais „Bišu” vārtsargs U. Zupa ar veiksmīgi aizsardzībā spēlējošo komandas biedru palīdzību.

„Bitēm” laiku pa laikam izdodas bīstami pretuzbrukumi un viens no tiem beidzas ar vārtu guvumu trešā perioda 4 minūtē. Vārtus pēc individuālas un meistarīgas spēles gūst neviens cits, kā 4 minūtes uz pārdomu soliņa pavadījušais E. Ābele. Acīmredzot E. Ābele šīs 4 minūtes ir izmantojis lietderīgi un atklājis kādu vājo vietu „Ekspertu” lieliski spēlējošā sastāva aizsardzības mūrī.

Spēle kļūst vēl intensīvāka, „Ekspertu” spēlētāji saprot, ka ir pēdējais brīdis, kad lieliskais sportistu sastāvs var lauzt spēles gaitu un izraut uzvaru. Cīņa nav veltīga, „Ekspertu” spēlētājs ar vislielāko pieredzi A. Kulinskis saņem piespēli no Liepājas hokeja 90-to gadu labākā spēlētāja A. Gužaiša, izlaužas caur diviem aizsargiem un ….. U. Zupa kapitulē.

Līdz spēles beigām veselas 4 minūtes, „Ekspertu” hokejisti ar A. Kulinska pūliņiem ir pavēruši iespēju priekškaru izlīdzināt spēli un, kas zina varbūt arī izraut uzvaru.

Spēles beigas raksturojamas ar „Ekspertu” ātru un tehnisku saspēli, ir daži momenti, kad liekas tūliņ tūliņ, bet nekā, U. Zupa un aizsargi ir nevainojami.

Spēle noslēdzas ar sensacionālu 3 : 2 „Bišu” uzvaru pār profesionalitātes ziņā daudzkārt pārākiem „Ekspertu” spēlētājiem. Iespējams, ka vēsturnieki pēc 100 gadiem pētīs šīs spēles fenomenu, bet laikam uzvara slēpjas spēlētāju noskaņojumā pirms došanās laukumā. Un šoreiz „Bites” bija psiholoģiski ļoti pārliecinoši.